Už bude dobre

Autor: Stanislav Lupták | 30.10.2020 o 19:00 | Karma článku: 3,01 | Prečítané:  550x

A tak zdržme sa mäsitých pokrmov, najedzme sa dosýta len raz za deň a dajme si ešte dvakrát menší pokrm a nezabudnime na vitamín D. A nielen v piatok ale aspoň mesiac. A nielen veriaci ale všetci. A  dávajme si pozor sami na seba.

Už bude dobre.

 

Veriaci sa majú zdržať mäsitých pokrmov, najesť sa dosýta len raz za deň s tým, že môžu ešte dvakrát zjesť menší pokrm. Biskupi vyhlásili prísny piatkový pôst za odvrátenie koronavírusu.

Už bude dobre.

Vírus pominie. Škoda, že veriaci nedržali pôst už skôr. Koľkým problémom sme sa mohli vyhnúť, koľko ľudí mohlo ešte žiť. Ani testy sme nemuseli robiť. 50 miliónov ušetrených, mohli sme postaviť ďalšie stánky božie.

Takto budeme stavať ďalšie morové stĺpy.

Škoda, že veriaci nedržali pôst už skôr.

Ale zase na druhej strane, ak by tak urobili, neboli by sme prví na svete, kto spraví plošné testovanie všetkého obyvateľstva. Testami, ktoré mali mať úspešnosť najskôr 96% ale rátalo sa že to bude aspoň 30, no a podľa posledných údajov môžu mať úspešnosť až 60%. Takže postavíme do rady 4 000 000 ľudí, z nich podľa údajov z pilotného testu odchytíme 4% s príznakmi, teda 160 000. Tých pošleme do karantény a už nikoho nenakazia. Lenže to je len 60% nakazených, zvyšných 40 %, teda ďalších viac ako 100 000 bude šíriť vírus pokojne ďalej. A tých 160 000 nepríde v pondelok do práce. A s nimi ani tí, ktorí toľko odvahy nemali aby na test išli.. Sme my ale odvážny národ. Prví na svete.

Neviem, či by biskupi nemali vyhlásiť ďalší pôst. Za odvrátenie dôsledkov testovania. Ešte prísnejší.

Ale keď sa to všetko zráta, možno sa to podarí. Niečo zachytia testy, niečo prísny pôst. No a o zvyšok by sa mohol postarať minister Krajčí. Oslobodil modlitbami kamaráta od diabla Jogy, nech oslobodí aj nás od diabla Korony. 

Keď tak nad tým rozmýšľam, nakoniec ten pôst je asi najúčinnejší. Len mal byť vyhlásený už dávno a nie len na piatok ale na každý deň. Keby ho boli biskupi vyhlásili už na konci prvej vlny, mohli vypasení veriaci výrazne zoštíhlieť a to by zase výrazne zvýšilo ich šancu boj s vírusom vyhrať. Aj bez božej pomoci.

No ale nestalo sa a už je neskoro plakať nad rozliatym mliekom. Spraviť sa mohli aj iné veci, nielen zaviesť pôst. Napríklad sa nemali povoliť svadby bez obmedzenia počtu hostí. Alebo, keď nás už napadol taký úžasný nápad s celoplošným testovaním, prečo sme to neprezradili aspoň najbližším susedom – Čechom, Poliakom, Maďarom... Nech sa pridajú a nech spoločne diabla Korony porazíme. Nemuseli by sme teraz začať robiť kontroly na hraniciach. No ale na druhej strane, ak by sme to tak urobili, neboli by sme na svete prví.

A to je asi ten hlavný problém. Populistickým vládam ani tak nejde o riešenie problému, nech je akýkoľvek. Im ide hlavne o percentá. Čo by mali z toho, ak by zakázali svadby. Je síce pravda, že by to bolo výrazne oslabilo nástup druhej vlny, kto by to ale vedel. Všetci by nadávali a preferencie by klesli ešte viac. Rovnako v Čechách. Robiť opatrenia pred senátnymi voľbami? A to by kto urobil? No a teraz vidieť výsledok. Babiš sa ospravedlňuje, prosí ľudí, je už ale neskoro. Aj pre neho.

Ďalší problém vychádzajúci z populizmu je tvárenie sa vlád, že problém zvládnu. Svojim géniom. Jedine oni sa postarajú, oni vedia ako na to. Je to falošné. Valí sa nás tsunami a niekto dvíha ruku a tvrdí ľuďom za ním, že ju zastaví. Do toho za príboju kričí opozícia, že všetko robí zle, že jedine oni vlnu zastavia. Nezastavia. Vidieť to po celej Európe. Môžeme si myslieť, že niektorá vláda je super, iná šialená. Vo výsledku je to ale jedno, tsunami sa valí Európou a celým svetom. Posledná pandémia bola pred sto rokmi, odvtedy bol pokoj, nikto nedržal tisícky voľných lôžok, nikto nemal vopred vyvinutú vakcínu nikto nebol pripravený. Nemohol byť.

No a aby to nebolo málo nezanedbateľná časť populácie v záchvate šialenstva tvrdí, že žiadna vlna nie je, že to je len fikcia, alebo dielo Soroša či Geitsa. Aby pokorili kresťanskú civilizáciu načasovali prvú vlnu na Veľkú noc a druhú na Sviatok všetkých svätých, všetko do seba zapadá. My ich ale porazíme liekom našich predkov - Bromhexinom s vodkou.

A bude už dobre.

A tak zdržme sa mäsitých pokrmov, najedzme sa dosýta len raz za deň a dajme si ešte dvakrát menší pokrm a nezabudnime na vitamín D. A nielen v piatok ale aspoň mesiac. A nielen veriaci ale všetci. A hlavne dávajme si pozor sami na seba a rozmýšľajme. Zostaňme radšej doma. Myslime na seba. Myslime na seba a svoje rodiny. V preplnených nemocniciach to nemusí dopadnúť dobre, voľných postelí a personálu rýchlo ubúda. Naozaj rýchlo ubúda. Potom vírus porazíme. Možno dotrhaní ale zvíťazíme. Aj bez božej pomoci a bez múdrosti vlád.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?